• 0 товарiв
  Сума: 0
  Ваш кошик порожній
інформація
Назад » »

Висоли на цеглі: як уникнути білих плям на фасаді

 

Купуючи цеглу в якості облицювального декоративного матеріалу для фасадів, парканів - Ви обираєте естетику та довговічність. Але дуже часто на поверхні стіни з цегляної кладки можна зустріти білі плями та розводи, які спотворюють зовнішній вигляд. Ці плями називаються висолами.

Причини появи висолів

Побачивши білі плями відразу починають задумуватись в чому причина - в неякісних будівельних матеріалах, недотримання технологій будівництва . Тут відразу варто зауважити, що причина рідко буває в самій цеглі, адже висоли можуть з’явитися навіть на найбільш якісній клінкерній цеглі.

Висоли - це кристалізація солей на поверхні. Цегла - це будівельний матеріал, який має пористу структуру і відповідно здатність як губка вбирати вологу. Вода розчиняє солі, які беруться з мурувального розчину, опадів дощу, грунтових вод, повітря з викидами промислових підприємств. В теплу та суху погоду сольовий розчин по капілярах цегли переміщається на поверхню - при цьому вода випаровується, а сіль кристалізується на поверхні у вигляді білих плям. При появі сольових розводів слід чітко розуміти – що це не лише естетична проблема, а й сигнал про втрачання експлуатаційних характеристик - міцності, теплопровідності, зменшення терміну слугування. Адже солі кристалізуються в порах цегли поступово збільшуючись, починаючи руйнувати цеглу зсередини.

Поява білих плям ще й непряма ознака наявності вологи всередині самої цегли. Вона замерзає при низьких температурах і здатна руйнувати будівельний матеріал набагато більше ніж самі висоли. На цеглі будуть утворюватись тріщини, відколи.

Що робити щоб запобігти появі висолів:

 • Захищати будівельні матеріали під час зберігання від атмосферних опадів та грунтових вод, для запобігання насичення вологою
 • Використання високоякісного свіжого цементу без надмірних добавок для швидшого затвердіння та підвищення морозостійкості.
 • Приготування розчину для кладки згідно технології з застосуванням відстояної води
 • Не проводити облицювання фасаду під час атмосферних опадів та низьких температур
 • Слідкувати за покрівлею, водостоками, гідроізоляцією балконів, підвіконь, парапетів, місць монтажу зовнішніх конструкцій, щоб не було протікань і цегла не вбирала надмірної вологи.

Всі ці заходи дозволять знизити вірогідність появи висолів - але не гарантують, що вони не з’являться.

Слід чітко розуміти - економічно набагати вигідніше запобігти появі висолів, аніж їх ліквідовувати. Найнадійніший спосіб мінімізувати ризики появи білих плям - обробити цеглу гідрофобною захисною емульсією ( гідрофобізатором) , яка створить захисну плівку, що надасть цеглі водовідштовхувальних властивостей.

 • Гідрофобізатор має наноситись на міцну, суху, не промерзшу поверхню
 • Слід провести очистку ділянки від речовин та забруднень (плям від жиру та масел, мастильних матеріалів, бітумних мастик, лакофарбового покриття, залишків будівельних розчинів, старої штукатурки, що почала обсипатись і т.п)

 

        Як проводити роботи по нанесені рідкого гідрофобізатора:

Захисну емульсію наносять валиком, щіткою або пензлем суцільним шаром, не допускаючи утворення зон з водяною плівкою. Також для можна використовувати для обробки поверхні безповітряним фарбопультом. Якщо є потреба обробити невеликі предмети можна просто опустити їх в емульсію.

Обробка гідрофобною емульсією слід проводити в суху погоду при температурі від +5 до +25 градусів по Цельсію. Слід слідкувати щоб вода не попадала поверхню, яка була оброблена, протягом доби. Якісна гідрофобна емульсія має високу проникність, і проникає в капіляри цегли не створюючи плівки на поверхні.

А разі якщо поверхня дуже пориста, нерівномірно був нанесений гідрофобізатор сдід провести повторне грунтування методом «мокре по мокрому» - для того , щоб обробка поверхні була зроблена максимально якісна.

Відповідально слід підійти і до вибору інструментів та посуду, які будуть контактувати з захисною емульсією, що використовується. Вони мають бути без ознаків корозії, без забруднень і сухими.

Проведіть гідрофобізацію фасаду і він буде слугувати Вам довго і виглядати бездогано!

 

Ніхто ще не залишив своїх коментарів.
Будьте першим, поділіться своєю думкою з іншими.
avatar