• 0 товарiв
    Сума: 0
    Ваш кошик порожній
інформація
Назад » »

Мінеральна вата – тепло та затишок вашого дому

Цей матеріал поділяється на три види в залежності від первісної сировини. Перший отримують з розплавленого скла, другий з доменного шлаку, а третій з гірських кам’яних порід, більшою частиною базальту. Вихідна сировина, в свою чергу, впливає на структуру волокна, яке розміщається горизонтальними чи вертикальними шарами, або має просторову або гофровану форму. Безумовно, таке розмаїття структур розширює можливості використання мінеральної вати в різних конструкціях. Високий вміст повітря між волокнами (до 95%) мінеральної вати обумовлює відмінні теплоізоляційні та звукоізоляційні властивості мінеральної вати. Мінеральна вата випускається у вигляді рулонів і у вигляді плит: м'яких, підвищеної жорсткості, напівтвердих, з гофрованою структурою.

Мінеральна вата використовується:

  • Для створення ненавантажувальної ізоляції горизонтальних, вертикальних та нахилених поверхонь;
  • Як частина систем зовнішнього утеплення фасадів;
  • Для створення теплоізоляційного внутрішнього шару огороджувальних конструкцій;
  • У якості теплової ізоляції промислового обладнання, резервуарів та трубопроводів;
  • Як нижня частина теплозвукоізоляційного шару покриття пласких покрівель;
  • У якості теплоізоляційного матеріалу стін та стель житла, бань та інших приміщень.

Переваги мінеральної вати

Головне призначення цього матеріалу – зменшення втрат тепла взимку та зберігання прохолоди у приміщеннях під час літньої спеки. Ефективність утеплювача залежить від його коефіцієнту теплопередачи, чім він менше, тим краще зберігається тепло.

Мінеральна вата добре поглинає звуки, тому вона одночасно використовується як утеплювач і як шумоізоляція. Застосування її на зовнішніх стінах перешкоджає проникненню шумів з вулиці. В свою чергу внутрішні перекриття, покриті мінеральною ватою, активно блокують розповсюдження по приміщенню звуків.

Цей утеплювач є негорючим матеріалом та, нагріваючись, не виділяє токсичних чи отруйних речовин. А оскільки відкрите полум’я не є загрозою для цього матеріалу то його успішно використовують як дієвий захист від пожарів.

Здатність пропускати пар та перешкоджати проникненню зайвої вологи допомагають створити у приміщенні комфортний мікроклімат. Стіни, що «дихають» не дозволяють з’являтися та розповсюджуватися плісняві та шкідливої мікрофлорі.

Як вибирати мінеральну вату

Збираючись купляти мінеральний утеплювач, треба спочатку усвідомити, де саме він буде використовуватися. Так скловату та шлаковату в основному застосовують на промислових об'єктах - трубопроводах, заводах, шахтах, сталеплавильних комбінатах і т. д. Також цим матеріалом утеплюють горизонтальні поверхні або площини з малим ухилом. Скловата є найбільш ефектним утеплювачем, але гострі мікрочастинки може визвати подразнення шкіри та пошкодити дихальні шляхи. Тому її не використовують у житлових приміщеннях та публічних закладах.

Мінеральна базальтова вата на відміну від перших двох видів не шкідлива для здоров’я та навколишнього середовища. Вона популярна як серед власників приватних домівок, так і користується великим попитом коли мова йде про утеплення дитячих садочків, шкіл, лікарень та інших подібних місць. Вибираючи цей матеріал, доцільно орієнтуватися на п’ятірку кращих виробників. По-перше, тому що якість такої продукції є перевіреною, по-друге вартість мінвати у лідерів ринку майже не має відмінностей. Щоб зекономити, слід вибирати той магазин, який ближче до дому, тоді менше витрат піде на перевезення купленого матеріалу.

 

Ніхто ще не залишив своїх коментарів.
Будьте першим, поділіться своєю думкою з іншими.
avatar